Pobytový trénink

Základy Nenásilné komunikace

Lektoři: Eva Malířová, Adam Čajka

Adam Čajka

lektor

Adam používá metody Nenásilné komunikace v řešení zablokovaných mezilidských vztahů, v pracovním prostředí nebo při procesu učení skupin. Způsoby řešení mohou být smysluplné, participativní a zároveň mít spád a výsledek. Dále se zaměřuje na to, jak vytvářet prostředí, kde je zpětná vazba sblížením či nástrojem učení a ne nepříjemností. 

"Věc, pro kterou mám asi už 5 let zápal, je transformace konfliktů, zablokovaných či jinak náročných komunikačních situací."

Eva Malířová

lektorka

Evu na Nenásilné komunikaci vedle potenciálu pro transformaci mezilidských vztahů zajímá její přínos pro fungování organizací a společnosti. Pracuje často s neziskovkami a pomáhá školám, jak být místem k učení se pro život. Ráda doprovází strany v řešení konfliktů a používá přístup Art of Hosting. 

Inka Bartošová

organizátorka

Proč: V životě bývá komunikace velmi rychlá. Abychom byli schopni se přepnout z automatických reakcí do konstruktivního modu, potřebujeme čas. V malebné krajině Řásné u Telče během 4 dnů zvolníme, abychom klíčové principy Nenásilné komunikace (Nonviolent Communication - NVC) dostali do těla.

Na konci pobytu budete lépe:

  • vnímat, co je pro druhé důležité, i když jsou nesrozumitelní, rozzlobení či smutní
  • uvědomovat si vlastní potřeby a pocity
  • schopni upřímně vyjádřit, co byste chtěli, tak, aby vás ostatní pochopili

Kde: Řásná, penzion Sluníčko

Kdy: začátek 27. 4. ve 20:00 - zakončení 1. 5. 2018 v 15:00

Cena: kurzovné je 3500 - 4500 Kč. Škála je způsob, jak skloubit udržitelnost a přístupnost tréninku se snahou zohlednit různé finanční možnosti účastníků a účastnic. O ceně rozhodněte sami. Pokud by i minimální kurzovné pro vás bylo nedostupné, kontaktujte nás.  

Ubytování: cena ubytování v penzionu Sluníčko je 1560 Kč za 4 noci, příplatek za jednolůžko je 100 Kč za noc. Případně lze využít dalších penzionů ve vesnici či domluvit stanování. 

Strava: můžete si vařit v kuchyňce, či zajít do blízké restaurace U Kolářů či si objednat vegetariánskou nebo veganskou stravu - o svých preferencích nám dejte předem vědět.

Program: Každý den povedou lektoři trénink 6 hodin.

  • Společné zahájení učení (30 min)
  • Principy NVC (2,5 hod)
  • Trénink principů (2,5 hod)
  • Společné uzavření učení (30 min)

Zbytek dne můžete využít k pobytu v přírodě, tréninku principů NVC ve dvojici či menší skupině či k sebereflexi a odpočinku. 

Dotazy:  Rádi zodpovíme jakékoliv dotazy na trans@nenasilnakomunikace.org

Registrace

Hlaste se níže, obratem obdržíte číslo účtu pro zaplacení zálohy min. 1000 Kč. Po obdržení zálohy bude vaše účast potvrzena.