Pobytový trénink

Základy Nenásilné komunikace

Lektoři: Eva Malířová, Adam Čajka

Adam Čajka

lektor

Adam používá metody Nenásilné komunikace v řešení zablokovaných mezilidských vztahů v pracovním prostředí (samosprávy měst, firmy, neziskovky) nebo také při vedení školení, která mohou být smysluplná, participativní a zároveň mít spád a výsledek. Dále se zaměřuje na to, jak vytvářet prostředí, kde je zpětná vazba sblížením či posunem a ne nepříjemností. 

"Věc, pro kterou mám asi už 5 let zápal, je transformace konfliktů, zablokovaných či jinak náročných komunikačních situací."

Eva Malířová

lektorka

Evu na Nenásilné komunikaci vedle potenciálu pro transformaci mezilidských vztahů zajímá její přínos pro fungování organizací. Pracuje často s učiteli, studenty, neziskovkami. Školám v dlouhodobé spolupráci pomáhá stát se se místem k učení se pro život. Ráda doprovází strany v řešení konfliktů a používá přístup Art of Hosting. 

Inka Bartošová

organizátorka

Proč: V životě bývá komunikace velmi rychlá. Abychom byli schopni se přepnout z automatických reakcí do konstruktivního modu, potřebujeme čas. V malebné krajině Řásné u Telče během 4 dnů zvolníme, abychom klíčové principy Nenásilné komunikace (Nonviolent Communication - NVC) dostali do těla.

Na konci pobytu budete lépe:

 • vnímat, co je pro druhé důležité, i když jsou nesrozumitelní, rozzlobení či smutní
 • uvědomovat si vlastní potřeby a pocity
 • schopni upřímně vyjádřit, co byste chtěli, tak, aby vás ostatní pochopili

S posílením těchto dovedností lze například snáze:

 • si říct o to, jak v práci fungovat jinak, aniž byste se dostali do střetu s kolegy
 • dát upřímnou zpětnou vazbu pracovním partnerům či klientům, aniž by to negativně poznamenalo váš vztah s nimi
 • kvalitně vést jednání či schůzi a podpořit účastníky v aktivním zapojení, které má pro ně smysl
 • pochopit se s jinými příslušníky rodiny v tom, jak si přejete vychovávat děti, i když na to máte zcela odlišné názory

Kde: Řásná, penzion Sluníčko

Kdy: začátek 27. 4. ve 20:00 - zakončení 1. 5. 2018 v 15:00

Cena: kurzovné je 3500 - 4500 Kč. Škála je způsob, jak skloubit udržitelnost a přístupnost tréninku se snahou zohlednit různé finanční možnosti účastníků a účastnic. O ceně rozhodněte sami. Pokud by i minimální kurzovné pro vás bylo nedostupné, kontaktujte nás.  

Ubytování: cena ubytování v penzionu Sluníčko je 1560 Kč za 4 noci, příplatek za jednolůžko je 100 Kč za noc. Případně lze využít dalších penzionů ve vesnici či domluvit stanování. 

Strava: můžete si vařit v kuchyňce, či zajít do blízké restaurace U Kolářů či si objednat vegetariánskou stravu (pouze obědy) - o svých preferencích nám dejte předem vědět.

Program: Každý den povedou lektoři trénink 6 hodin.

 • Společné zahájení dne (30 min)
 • Principy NVC (2,5 hod)
 • Praktický trénink principů a rozvoj komunikačních dovedností (2,5 hod)
 • Společné uzavření dne (30 min)

Zbytek dne můžete využít k pobytu v přírodě, tréninku principů NVC ve dvojici či menší skupině či k sebereflexi a odpočinku. 

Doprava:  V pátek 27. 4. v 18:33 jede autobus z Jihlavy do Řásné. Do Jihlavy se dostanete z Prahy, Brna i dalších měst - doporučujeme včasnou rezervaci dálkových spojů. Zpět můžete využít dálkové autobusy z blízkého Mrákotína či z Telče, do výchozího bodu vám pomůžeme se dostat. Účastníci budou mít možnost nabídnout místa v autě, či naopak pro sebe místo poptat. Parkovat lze zdarma v areálu penzionu Sluníčko.

Stornopodmínky: Jestliže během dubna zrušíte svou účast na kurzu, vrátíme vám kurzovné v případě, že se místo vás zúčastní náhradník či náhradnice. Jinak je celá částka kurzovného, kterou jste zaplatili, bohužel nevratná - bude použita k uhrazení nákladů na kurz. Děkujeme za pochopení.

Dotazy:  Rádi zodpovíme jakékoliv dotazy na trans@nenasilnakomunikace.org

Registrace

Hlaste se níže, obratem obdržíte číslo účtu pro zaplacení zálohy min. 1000 Kč. Po obdržení zálohy bude vaše účast potvrzena.