O nás

Rozvíjíme umění Nenásilné komunikace v České republice. 

Jsme nezávislá iniciativa několika lektorů, mediátorů a facilitátorů, kteří používají ve své práci i v životě techniky Nenásilné komunikace. Pracujeme samostatně i spolu, vzájemně podporujeme se a doplňujeme. Jsme zakotveni v Brně a v Praze a jezdíme na objednávku i do jiných měst. Sami se dále vzděláváme a rozvíjíme ve spolupráci se zahraničními odborníky a lektory, které zveme na přednášky a kurzy do České republiky. Naším cílem je šířit Nenásilnou komunikaci v různých sektorech české společnosti. V roce 2018 jsme založili spolek NVC Brno, z. s., pod kterým pořádáme vzdělávací akce pro veřejnost.

Pokud máte zájem s námi spolupracovat, ozvěte se nám. Pokud nevíte, komu konkrétně, vždy to jistí Kateřina, která vás správně nasměruje.

ONDRÁŠ PŘIBYLA

lektor certifikovaný CNVC

Jsem lektor, mediátor a konzultant. Většinou vedu kurzy nenásilné komunikace pro veřejnost (KOKS, tréninková skupina DOJO) . Ve firmách i neziskových organizacích pomáhám řešit konflikty, facilitovat náročné diskuse a nastavovat komunikační kulturu, kde NVC často doplňuji systemickým pohledem na organizace a metodami skupinového koučování. Postupně čím dál větší část mé práce zabírá metodické vedení mladých lektorů (nejen) NVC a mentoring.

Nejčastěji jsem k zastižení v Brně.

Kontakt: ondras@nenasilnakomunikace.org

PETR SUCHÁČEK

lektor, moderátor a vysokoškolský pedagog

Baví mě propojovat světy, které k sobě mají na jednu stranu blízko a na stranu druhou si ne vždy úplně rozumí. Proto jako lektor rád propojuji praktický svět mých účastníků, ať už se jedná o pracovníky státní správy, zaměstnance ve firmách, či pracovníky v neziskových organizacích, s poznatky, tipy a triky z někdy trochu teoretického světa univerzit.
A proto mne taky již při prvním setkání nadchla nenásilná komunikace, která pro mě kombinuje jak praktickou užitečnost, tak zakotvení v jasných teoretických východiscích.
Kromě nenásilky se rád věnuji pedagogické teorii, praxi a popularizaci vědy.

Osobně jsem nejčastěji k zastižení v Brně.
Profesně mne nejčastěji potkáte v Brně, v Praze nebo v Ostravě.

Kontakt: petr@nenasilnakomunikace.org

IVA SOBOTKOVÁ

organizátorka kurzů

Umění nenásilné komunikace mě nepřestává fascinovat. Ukazuje mi cestu k hlubšímu porozumění jak sobě samotné, tak v interakcích s ostatními. Mění mé vztahy, mění mě samotnou. Ráda proto NVC rozšiřuji do světa organizováním kurzů.

Kontakt: iva@nenasilnakomunikace.org


EVA MALÍŘOVÁ

lektorka - kandidátka CNVC, mediátorka, facilitátorka

Na nenásilné komunikaci mne vedle potenciálu pro transformaci mezilidských vztahů zajímá její přínos pro fungování společnosti, zejména otázka, jakým způsobem mohou principy nenásilné komunikace podpořit konstruktivní přístup ke globálním výzvám. Pracuji často s neziskovkami a pomáhám školám, jak být místem k učení se pro život. Ráda doprovázím strany v řešení konfliktů a facilituji participativní procesy s využitím přístupu Art of Hosting. 

Kontakt: eva@nenasilnakomunikace.org

KATEŘINA ŠVIDRNOCHOVÁ

organizátorka

Jsem nadšená studentka technik nenásilné komunikace, které využívám ve své lektorské a koučovací praxi zaměřené na komunikační strategie s využitím nových technologií. Podílím se na projektech zaměřených na rozvoj nenásilné komunikace v České republice.

Kontakt: katerina@nenasilnakomunikace.org

Nejčastěji jsem k zastižení v Brně.

PETR HOLÍK

lektor a performer

Baví mne bytí s lidmi. A přemýšlení, jak spolu vlastně jsme. A přemýšlení, jak bychom spolu ještě jinak mohli být. Proto mám blízko k učení a divadlu. Ve svojí lektorské praxi pomáhám lidem, aby si lépe rozumněli - s kolegy, s rodinou, s posluchači na konferenci, sami se sebou. Rád se potkávám s principy Nenásilné komunikace (NVC) a aplikované improvizace.

Vystudoval jsem přírodovědu, jako geomorfolog jsem strávil pár let v říčním bahně a baví mne propojování mojí přírodovědecké části s tou divadelní. Rád spolupracuji s vědci v rámci popularizace jejich práce (workshopy, mentoring) a dlouho jsem v Brně vedl produkci Science slamu.

Hraju divadlo. Vyrostl jsem na gympláckém dramaťáku, dospíval jsem na improvizační scéně a teď tančím okolo fyzického/pohybového divadla.

petrholik@nenasilnakomunikace.org

ADAM ČAJKA

lektor - kandidát CNVC, mediátor, facilitátor

Organizuji setkávání lektorů, kteří se zabývají NVC. S chutí facilituji jednání, vedu strategická plánování týmů a úvodní kurzy Nenásilné komunikace. Jako lektor rád vytvářím dva prostory. V prvním se dobře komunikuje a s chutí pracuje. V tom druhém lze vystupovat z komfortní zóny a učit se. Baví mě strategické uvažování o tom, co potřebuje člověk, společnost, svět.

Nejčastěji jsem k zastižení v Brně a Praze.

Kontakt: adam@nenasilnakomunikace.org, +420 732 442 393 

INKA BARTOŠOVÁ (PÍBILOVÁ)

organizátorka a facilitátorka

Pomáhám organizacím vyhodnotit jejich práci a nasměrovat ji tak, aby měla co největší pozitivní dopady. Více na www.evaluace.com. Též s radostí podporuji participativní procesy s využitím umění "Art of Hosting".

NVC je pro mne příležitost nacházet cestu k sobě a ostatním. Proto ráda spoluorganizuji kurzy NVC a aplikuji Nenásilnou komunikaci co nejvíce ve své práci.

Kontakt: inka@nenasilnakomunikace.org

Ve světě je Nenásilná komunikace zastoupena Centrem Nenásilné komunikace - CNVC. 

Se CNVC a zkušenými certifikovanými trenéry v Evropě spolupracujeme.