Vzdělávání v nenásilné komunikaci v létě a na podzim 2018

13.07.2018

Tento zpravodaj přináší pár letních akcí a chce Vás připravit na bohatou žeň podzimních příležitostí pro rozvoj nenásilného přístupu a souvisejících dovedností, abyste svou účast stihli promyslet a přihlásit se. Jde o večery, vícedenní intenzivky nebo delší série a také pětiměsíční mediační výcvik. Ze zahraničních trenérů bude v Praze hostovat nizozemský trenér Yoram Mosenzon. Jste-li muž, nepřehlédněte soustředění na řeckém ostrově Kréta.

Další akce, o nichž vím, že se na podzim chystají, se dozvíte z příštího podzimního zpravodaje.

Přeji léto plné života
Eva Malířová

LÉTO

Letní dílničky Pětipes, (Dita Žváčková, Pardubice)

Termíny: čtvrtky 9 -11 hodin - 19. 7, 2. 8, 16. 8., 30. 8. 2018

Respektující prostor pro rodiče s dětmi od narození do 3 let. Prostor, kde můžete být sami sebou i se svým dítětem. Dostanete podporu při reálných konfliktech s vaším dítětem. Je zde prostor na vaše drobné dotazy, zažití empatie na vlastní kůži, inspirace jednáním podobně smýšlejících lidí a podpora skupiny rodičů, kteří různě pracují s nenásilnou komunikací a všímavostí.

Kontakt: Dita Žváčková, dita.zvackova@gmail.com nebo na tel. 602174385. Další info na www.lupitera.cz


18. - 19. 8. Letní škola Nenásilné komunikace pro rodiče - modul 1, (Dita Žváčková, Pardubice)
Specifika principů nenásilné komunikace v oblasti každodenního života s nejmenšími i daleko staršími dětmi. Kurz je určen pro začátečníky a po dohodě je možné vzít s sebou nechodící děti. Na tento modul nezávazně navazují podzimní dva dny pro ucelení tématu.

Kontakt: Dita Žváčková, dita.zvackova@gmail.com nebo na tel. 602174385. Další info na www.lupitera.cz

JEDNORÁZOVÉ
14. - 16. 9. Základy Nenásilnej komunikácie ako pobytový víkend na stredoslovenských lazoch v bájnej Zaježovej (Peter Kukliš, Slovensko)

Otvorený víkendový pobyt, kde začneme s nenásilnou od piky. Počas víkendu sa budeme zdokonaľovať v úprimnom vyjadrovaní a empatickom počúvaní a tiež spoločne tvoríme komunitu, kde zdieľame a pracujeme na princípoch Nenásilnej komunikácie.12.10.2018 Úvod do nenásilné komunikace / Evening introduction to Nonviolent Communication (NVC) (Yoram Mosenzon, Praha

Nenásilná komunikace je jednoduchý, extrémně účinný a efektivní nástroj pro zlepšování našich komunikačních dovedností ve všech vztazích, v práci, s přáteli, s rodinou, s dětmi,.......Pomáhá nám jasně vidět co brání tomu, abychom byli v komunikaci efektivní, aby nám komunikace fungovala a učí nás, jak to můžeme dělat jinak, abychom reagovali způsobem, který funguje.

13. 10. - 14.10. Nenásilná komunikace: Rozumíme si s dětmi / NVC: Connecting with Children Yoram Mosenzon (z Amsterdamu), Praha

Víkendový workshop s Yoramem Mosenzonem, který přichází představit Nenásilnou komunikaci prostřednictvím rozličných praktických aktivit, jako pomocníka pro porozumění a tvorbu vztahů s dětmi. Workshop je vhodný pro všechny, kdo nemají o NVC tušení, i pro ty, kdo již Nenásilnou komunikaci používají. Není potřeba se na něj jakkoliv chystat předem.

27.-29.8. 2018 Zvládání konfliktů podle nenásilné komunikace (Ivana Horáková, Valašské Meziříčí)

3-denní akreditovaný kurz jako příprava na výcvik Mediace pro život a také jako úvod pro ty, kteří se s nenásilnou komunikací ještě seznamují. Také pro ty, kteří chtějí své dovednosti prohloubit. Také ve Valašském Meziříčí, Galerie Sýpka.

19.-20.10. 2018 Úvod do nenásilné komunikace (Ivana Horáková, Jeseník)

Nácvik základních principů. Pátek večer a sobota celý den.

SÉRIE

Výcvik Mediace pro život (Ivana Horáková, Valašské Meziříčí)

Termín: 28.-30.9. 2018 a další

Na podzim chystáme další běh akreditovaného 5-měsíčního výcviku Mediace pro život, od září 2018 do ledna 2019, pět 3-denních setkání. Je to skvělý způsob, jak prohloubit své dovednosti nenásilné komunikace, naučit se principy mediace a rozšířit vlastní kapacitu být ve svém těle během interakcií. V příjemných prostorech Galerie Sýpka, ve Valašském Meziříčí. Do 20.7. výrazně zvýhodněné kurzovné. Termíny, přihlášky a informace najdete na

Tanec zvaný empatie ( (Helena Kurzweilová, Praha)

Termíny: 1.10., 15.10., 29.10., 8.11., 12.11., 26.11. a 10.12. 2018

Způsob, jakým se dorozumíváme s druhými lidmi, má rozhodující vliv na naši spokojenost v mezilidských vztazích a tím i v celém našem životě. Tato série večerních workshopů má hlavní cíl umožnit lidem zažít v praxi to nejzákladnější, co koncept Nenásilné komunikace nabízí, a vytvořit tak základy pro jeho uvedení do života.

Komunikace v Konfliktích Situacích, neboli KOKS (Ondráš Přibyla, Brno)

Termín: 9. 10 a šest následujících úterků, 17:00-21:00

Již tradiční 6ti týdenní komplexní úvod do Nenásilné komunikace vede Ondráš Přibyla.

Kontakt pro zájemce: ondras.pribyla@gmail.com

Tréninková skupina s Ivanou Horákovou (Praha)

V Praze budou pokračovat moje tréninkové skupiny (česká a anglická) nenásilné komunikace a také pravidelné večery. Další informace najdete zde: https://www.nenasilna-komunikace.cz/


MEZINÁRODNÍ

23. - 30. 9. HuMANity project (Kréta, čtyři trenéři)

Mužská skupina + horská chata na Krétě + čtyři trenéři Nenásilné komunikace

Co znamená být mužem v dnešní době? Netvrdíme, že známe odpověď - která navíc bude asi pro každého poněkud individuální.

Ale tu otázku považujeme za důležitou a v metodách Nenásilné komunikace (nejen) vidíme celkem dobrý nástroj, jak ji zkoumat. Opakujícím se tématem jsou vztahy. Vztahy se rodiči, s partnerkou a ženami obecně, vztahy s dětmi, vztahy s dalšími muži... a hlavně: vztah sám se sebou.

Trenéři: Frank Gaschler (Německo), Giorgos Tsitsikirigos (Řecko), Ondráš Přibyla (ČR), Stephen Seibert (Německo)

Jazyk: English.

Kontakt pro české a slovenské zájemce: Ondráš Přibyla, ondras.pribyla@gmail.com nebo 775 988 882 https://www.facebook.com/Humanity-Men-Project-1670858122968075/