Komunikace v konfliktních situacích jaro 2018

Ondráš Přibyla

Lektor

Pomáhám lidem překonat vnitřní i vnější konflikty a dostat se k jádru věci. Někdy jako kouč, jindy jako mediátor nebo lektor. Vycházím z metod Nenásilné komunikace, které mě nadchly radikální upřímností, konstruktivností a respektem, který do konverzace vnášejí.

  • Rádi byste v práci mluvili otevřeně a konstruktivně o nepříjemných věcech?
  • Chtěli byste s klidem zvládat neshody a konfliktní situace?
  • Stáli byste o to umět ustát emočně vypjatou situaci?

Kurz je zcela zaplněn, včetně náhradníků.

Trénink v nenásilné komunikaci je určen všem, kteří se chtějí zdokonalit v komunikačních technikách a efektivně řešit konflikty. Perfektně se hodí lidem, kteří jsou na vedoucích pozicích nebo pracují s lidmi. Manažerům, učitelům, úředníkům, sociálním pracovníkům, policistům, hasičům, zdravotníkům nebo třeba členům antikonfliktního týmu. Kurz je velmi vhodný i pro rodiče a prarodiče. A pro všechny, kteří jsou vystavováni konfliktním situacím a chtějí je řešit s konstruktivním klidem a rozvahou.

Co trénink přináší?

Opakovaně si vyzkoušíte vstoupit do konfliktní situace. To bývá náročné, i malý konflikt v sobě nese napětí, které nás blokuje, zabraňuje nám vidět jasně, co se děje a kreativně směřovat k uspokojivému řešení. Klíčem k takové situaci je uvolnění. Naučíte se všimnout si přicházejícího napětí, vyznat se v něm a uvolnit se.

Opakovaným trénováním mizí strach z "nepříjemných" rozhovorů. Prostě se přestáváte bát a získáváte vnitřní jistotu. Začnete si říkat o to, co byste rádi, dávat zpětnou vazbu nebo mluvit o tématech, které považujete za konfliktní. Učíte se, jak vyjádřit to, co si myslíte, aniž byste vyvolali defenzivní reakci.

Dalším krokem pak je vnímání "protistrany" ve vašem konfliktu ne jako nepřítele, ale jako člověka. Učíte se slyšet to, co říká, aniž by vás to zraňovalo. Učíte se vcítit. Častým důsledkem v reálném konfliktu pak je, že se "protistrana" uvolní také a oba začnete spolupracovat na hledání řešení.

Obsah tréninku

  • krátká cvičení pro každý den na posílení klíčových komunikačních dovedností
  • analýza reálných situací z vašeho života
  • sehrávky cvičných situací
  • domácí úkoly pro trénink mezi setkáními
  • kousky užitečné teorie

Proč tréninková série?

Teorii si můžete přečíst v knížce. Aby vám k něčemu byla, potřebujete ji prakticky zvládnout v reálných situacích, a to nejde bez tréninku. Uvedení této tréninkové série předcházely tři roky testování cvičení a postupů, nejdříve v uzavřené skupině, později v předmětu "Komunikace v konfliktních situacích" na Masarykově Univerzitě.

Organizační informace

Série se skládá z 6 setkání po 4 hodinách.
Termíny série: čtvrtky 17:00 - 21:00 od 22. 2., 1. 3., 8. 3., 15. 3., 22. 3. a 29. 3. 2018
Místo: Lipka - školské zařízení pro environmentální vzdělávání, Kamenná 20, Brno https://mapy.cz/s/pWzA 
Počet účastníků je omezen na 12 lidí.

Cena: Sponzorská cena 6 000 Kč, Standardní cena 4 800 Kč, Snížená cena 3 000 Kč. (Snížená cena je určena pro mámy či táty na rodičovské, studenty, lidi ve finanční nouzi apod., tedy ty, kteří by trénink ocenili, ale za normální cenu si jej nemohou dovolit. ). Informace k platbě zašleme po vyplnění přihlášky.

Více informací o náplni a průběhu kurzu či odpovědi na jakékoliv další otázky vám ráda zodpoví Kateřina Švidrnochová, k.svidrnochova@gmail.com .