DOJO podzim 2018 Brno

Co je DOJO?

V japonsku se slovem Dojo (dódžó) označuje tělocvična nebo škola bojových umění. Doslova to znamená "místo, kde se cvičí umění". (Dó = cesta, umění, původně znak pro Tao. Džó = místo) 

Cvičení Nenásilné komunikace má s cvičením bojových umění velmi blízko. V obou je důležitá pravidelná praxe, v obou můžeme jít víc a víc do hloubky a koneckonců v mnoha bojových uměních je cílem žít v klidu a míru. DOJO je tedy prostor pro pokročilé pro pravidelnou praxi Nenásilné komunikace.

Jak vypadají "tréninky"?

  • Rozcvička - základní cvičení pro sebenapojení, duchapřítomnost a naslouchání
  • Cvičení pro rozvoj konkrétní dovednosti - ty budou tvořit většinu každého setkání
  • Prostor pro nácvik reálných situací a osobní zakázky (např. když vás čeká nepříjemný rozhovor, pomůžeme vám se na něj připravit)
  • Reflexe a integrace naučeného
  • Podpora v době mezi setkáními
  • Kurz povede Ondráš Přibyla

Více informací o kurzu Vám ráda sdělí Ivka Sobotková, iva.sobotkova@gmail.com , Ondráše dávejte prosím do kopie, ondras.pribyla@gmail.com.

Ondráš Přibyla

lektor

Ondráš Přibyla učí a nadšeně prozkoumává způsoby jak dobře učit to, co lidé zrovna potřebují. Tohle hledání jej odvedlo od teoretické fyziky až ke koučování jednotlivců i skupin. Metody Nenásilné komunikace ho nadchly jasností, kterou dokážou vnést do složitých komunikačních situací a když mu k jejich praktickému cvičení přestala stačit vlastní rodina a kamarádi, inicioval v roce 2010 založení první brněnské tréninkové skupiny.