Tréninková skupina DOJO podzim 2017

Tréninková skupina DOJO nenásilné komunikace v Brně

Co je DOJO?

V japonsku se slovem Dojo (dódžó) označuje tělocvična nebo škola bojových umění. Doslova to znamená "místo, kde se cvičí umění". (Dó = cesta, umění, původně znak pro Tao. Džó = místo) 

Cvičení Nenásilné komunikace má s cvičením bojových umění velmi blízko. V obou je důležitá pravidelná praxe, v obou můžeme jít víc a víc do hloubky a koneckonců v mnoha bojových uměních je cílem žít v klidu a míru. DOJO je tedy prostor pro pravidelnou praxi Nenásilné komunikace.

Jak budou vypadat "tréninky"?

  • Rozcvička - základní cvičení pro sebenapojení, duchapřítomnost a naslouchání.
  • Cvičení pro rozvoj konkrétní dovednosti - ty budou tvořit většinu každého setkání.
  • Prostor pro nácvik reálných situací a osobní zakázky (např. když vás čeká nepříjemný rozhovor, pomůžeme vám se na něj připravit)
  • Reflexe a integrace naučeného.
  • Podpora v době mezi setkáními
  • Tréninky povedou a při cvičeních vám budou k dispozici Ondráš, Adam a Petr, tedy budete mít dost individuální péče

Pro koho?

  • Trénink je určen pro mírně pokročilé, tedy očekáváme předchozích cca 20 hodin zkušeností s NVC, tedy základní zkušenost s cvičeními a teorií. Tedy např. pokud máte za sebou víkendový úvod, základní tréninkovou sérii, předmět KOKS na MU, jste vítáni. Máte-li pochyby, zda "umíte dost", napište nám...
  • Hledáme ty, kteří se chtějí věnovat tréninku dlouhodobě a chtějí se účastnit celé série od září do prosince.
  • Součástí DOJO je i skupina pro více pokročilé (zaměřená na roleplays). Máte-li zájem i o tuto skupinu, napište nám.

Organizační informace

Kdy: V pondělky jednou za dva týdny, 17:00 - 20:00.
Data: začínáme 18. 9. a dále pak 2. 10., 16. 10., 30. 10., 13. 11., 27. 11., 11. 12. 2017

Kde: Lipka - školské zařízení pro environmentální vzdělávání, Kamenná 20, Brno https://mapy.cz/s/pWzA

Počet účastníků je omezen na 16 lidí.
Standardní cena za celou sérii: 4 200Kč. Platba na účet po potvrzení přihlášení (číslo účtu se dozvíte v potvrzovacím e- mailu).
Alternativní cena: čtvrtina jednoměsíčního příjmu, minimálně 2 800Kč (to odpovídá 400,- za tréninkové setkání). O alternativní cenu si prosím požádejte v přihlášce, případně můžeme domluvit různé varianty platby.

Přihláška https://goo.gl/forms/CsbiaIZgbLloULcS2

Více informací o kurzu Vám ráda sdělí Kateřina Švidrnochová, k.svidrnochova@gmail.com nebo na tel: 725 121 217.

V rámci DOJO připravujeme i víkendovou akci 23. - 24. 9. Mrkněte na http://www.nenasilnakomunikace.org/vikendovka-dojo-brno/.

Lektoři

Ondráš Přibyla

lektor

Ondráš Přibyla učí a nadšeně prozkoumává způsoby jak dobře učit to, co lidé zrovna potřebují. Tohle hledání jej odvedlo od teoretické fyziky až ke koučování jednotlivců i skupin. Metody Nenásilné komunikace ho nadchly jasností, kterou dokážou vnést do složitých komunikačních situací a když mu k jejich praktickému cvičení přestala stačit vlastní rodina a kamarádi, inicioval v roce 2010 založení první brněnské tréningové skupiny.

Petr Holík

lektor

Chci chodit po světě, kde spolu lidé umí žít. Porozumění mezi lidmi si rád vytvářím jako impro herec a k tomu jsem postupně začal přidávat i lektorské aktivity. Nejdříve workshopy aplikované improvizace a prezentačních dovedností, pak jsem přidal popularizaci vědy a Nenásilnou komunikaci. Aktuálně mi dává velký smysl práce se studenty učitelství, protože to budou právě oni, kdo bude mít velký vliv na další generace a chci, aby byli na svoje povolání připraveni co nejlépe.

Adam Čajka

lektor

Adam Čajka učí o globálních tématech a dlouhodobě ho zajímá, jak lze pracovat s postoji, předsudky a jak je možné dosahovat porozumění v konfliktech. Přístupem, ve kterém našel to, co hledal, je Nenásilná komunikace, neboť ji považuje za jasný, funkční přístup umožňující řešení každodenních situací i způsob předcházení nedorozumění mezi lidmi.